Searchلاوروف: یک کشور "روسیه ستیز" در صحنه سازی حمله شیمیایی در دوما مشارکت داشته‌ است

لاوروف: یک کشور "روسیه ستیز" در صحنه سازی حمله شیمیایی در دوما مشارکت داشته‌ است ...
fa.rfi.fr ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.rfi.fr، #ارتباط، #ارتش، #اروپا، #امور_خارجه، #حمله_شیمیایی، #دولت، #دولت_سوریه، #روسیه، #روسیه_امروز، #سرگئی_لاوروف، #سلاح، #سوریه، #شاهرخ_بهزادی، #عراق، #غربی، #فروردین، #لیبی، #مسکو، #نظامی، #هلند، #واشنگتن، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #چهارشنبه

روزآمد شده در 13-04-2018
بقلم شاهرخ بهزادی
سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه ۱۳ آوریل/۲۴ فروردین با رد وقوع حمله شیمیایی در « دوما » سوریه اعلام کرد که این کشور اسناد و مدارکی در اختیار دارد که نشان می دهند حمله شیمیایی در « دوما » سوریه ، نوعی نمایش بوده که با همکاری نیروهای ویژه یک کشور "روسیه ستیز" انجام شده است.
سرگئی لاوروف این سخنان را امروز در نشست خبری مشترک با « استیو بلوک » وزیرامور خارجه هلند در مسکو اظهار کرد. وزرای امور خارجه دو کشور روسیه و هلند دیروز و امروز در مسکو درباره تحولات سوریه و حملات شیمیایی گفت‎وگو کردند.
وزیر امور خارجه روسیه نام کشوری که به ادعای او در نمایش حمله شیمیایی در دوما نقش داشته را اعلام نکرد ، ولی گفت که سرویس های اطلاعاتی کشوری که هم اکنون در خط اول کمپین روسیه هراسی قرار دارد ، در صحنه سازی نمایش حمله شیمیایی در دوما شرکت کرده است.
بر اساس کلاه سفید های سوریه ، امدادگران مناطق تحت کنترل شورشیان سوریه و همچنین یک سازمان غیر حکومتی حاضر در محل به نام انجمن خدمات پزشکی سوری-آمریکایی در روز شنبه ۷ آوریل در اثر حمله با گاز سمی در دوما دهها نفر کشته شده اند. کشورهای غربی رژیم سوریه را مسئول این حمله دانسته اند و در نظر دارند نسبت به تنبیه آن اقدام کنند.
ارتش روسیه روز چهارشنبه کلاه سفیدهای سوریه را متهم به صحنه سازی و فیلمبرداری از اجرای نمایشی حمله شیمیایی در دوما علیه اشخاص غیر نظامی کرده است.
سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه امروز همچنین گفت که بررسی های سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی به هیچ سرنخی که نشان دهد حمله شیمیایی در دوما صورت گرفته ، دست پیدا نکرده است.
این در حالی است که آمریکا و متحدان غربی آن با تاکید بر وقوع حمله شیمیایی در دوما ، دولت سوریه را به استفاده از آن متهم می‌کنند و به همین خاطردر صدد حمله هوایی و موشکی احتمالی به سوریه هستند.
سرگئی لاوروف روز جمعه از واشنگتن خواست که در ارتباط با روسیه از زبان و روش دیپلماتیک استفاده کرده و از زبان تهدید و التیماتوم پرهیز کند.
وزیر امور خارجه روسیه همچنین علیه یک مداخله نظامی غرب در سوریه هشدار داد. او به عواقب باز تکرار سناریوهای لیبی و عراق و بحرانی که می تواند چنین مداخله ای برای منطقه و اروپا ایجاد کند ، تأکید کرد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

نقش مثبت اتحادیه اروپا درحل سیاسی بحران سوریه/ طرف سعودی از گفت وگو خ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ اخبار
حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور عربی و آفریقا با تاکید به نقش موثر و مثبت اتحادیه اروپا در حل سیاسی بحران سوریه...ادامه مطلب»

کمپین حمایت از اعطای جایزه صلح نوبل برای ظریف...
nazarnews.com ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ سیاست
نشان نوبل به مرد صلح سال اعطا شود، کسي که ثابت کرد به جاي جنگ و تهديد مي توان با مذاکره، صلح را برقرار کرد . http://www.nazarnews.com/47817 تلاش فعال...ادامه مطلب»

مردم انگلیس به مشارکت لندن در جنگ سوریه اعتراض کردند ...
irna.ir ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ ارتش
لندن - ایرنا - صدها تن از معترضان به مشارکت انگلیس در حمله نظامی احتمالی ائتلاف به سرکردگی آمریکا علیه سوریه عصر جمعه در مقابل دفتر نخست‌وزیری انگلیس ...ادامه مطلب»


EOF