Search رییس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو پاسخ داد تاثیر افزایش قیمت فولاد بر بازار خودرو

رییس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو پاسخ داد تاثیر افزایش قیمت فولاد بر بازار خودرو ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۷/۱۰ اخبار

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #ایسنا، #بازار، #خودرو، #خودروسازی، #موافقت

رییس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو تاکید کرد که افزایش قیمت صورت گرفته در بازار فولاد موجب شده مشکلات بسیاری در عرصه تولید قطعات خودرو ایجاد شود.
بلال امانی در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد: به طور طبیعی صنعت رابطه مستقیمی با فولاد ، ورق و آهن‌آلات دارد ، بر همین اساس کوچک‌ترین تغییر قیمت در عرصه قیمت فلزات موجب خواهد شد که صنایع متعددی تحت تاثیر قرار گیرند.
وی ادامه داد: اکنون به دنبال تغییرات صورت گرفته در قیمت آهن و فولاد ، مشکلات متعددی برای ما ایجاد شده و بر همین اساس پیشنهاداتی مبنی بر افزایش قیمت را مطرح کرده‌ایم اما با پیشنهاد ما موافقت نشده است ، در حالیکه وقتی قیمت آهن و فولاد افزایش پیدا می‌کند قیمت تمام شده انواع خودرو و قطعات آن نیز دستخوش تغییر می‌شود.
رییس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو همچنین اظهار کرد: به هر صورت اکنون با افزایش قیمت فلزات ، چالش جدی برای ما ایجاد شده و باور ما این است که باید مسئولان در این زمینه فکری برای بهبود شرایط داشته باشند. در دوره‌ای برای رونق‌دهی به بازار مسکن به طور دستوری قیمت فولاد افزایش پیدا کرد اما این تصمیم ضربه جبران‌ناپذیری به ما وارد کرده است و قیمت تمام شده‌مان را به شدت افزایش داده است.
امانی با بیان اینکه با وجود این حجم افزایش قیمت ادامه فعالیت در عرصه قطعات خودرو با دشواری‌های بسیار مواجه است ، گفت: اکنون همکاران ما یا باید هزینه‌های خود را از سرمایه‌هایشان و پس‌اندازی که دارند تامین کنند یا دچار مشکلات متعدد شوند. قطعا چنین روندی برای بلند مدت پاسخ نداده و موجب می‌شود بعد از دوره‌ای کوتاه یا تولیدات این بخش به طور کلی متوقف شود یا شاهد استفاده از کالاهایی با کیفیت پایین‌تر از این باشیم.
وی همچنین اظهار کرد: باید فکری کرد تا قیمت فولاد به حالت سابق باز گردد. اکنون ما نمی‌توانیم کیفیت کار را کمتر از آنچه است کنیم چرا که به هر حال خودرو و ایمنی آن از اهمیت بسیاری برخوردار است اما باید به این نکته وجود داشت که کیفیت اتفاقی نیست و باید برای رسیدن به آن هزینه شود. اکنون اگر تولیدکنندگان ما سود لازم را نداشته باشند رغبتی برای انجام تولیدات بیشتر نخواهند داشت.
رییس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو ادامه داد: اکنون طی مدت کمتر از چند ماه قیمت فولاد رشدی قابل توجه پیدا کرده که این افزایش ۶۰ تا ۷۰ درصدی قیمت موجب خواهد شد تا قیمت خودروها نیز در حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش پیدا کند البته اکنون با این افزایش قیمت مخالفت می‌شود و همانطور که اشاره شد این موضوع تبدیل به چالش جدی برای قطعه‌سازان شده است اما ما در رایزنی و مذاکره با خودروسازان بحث‌هایی را مبنی بر لزوم افزایش قیمت مطرح کرده‌ایم که البته خودروسازان نیز منتظر واکنش بخش‌هایی مانند بورس هستند که آیا بر این اساس شرایط افزایش قیمت وجود دارد یا آنکه باید فکری دیگر برای حل این مشکل داشت.
امانی در پایان با تاکید بر اینکه لازم است استانداردهای خودروسازی و قطعه‌سازی در تولیدات این بخش لحاظ شود ، گفت: ما نمی‌توانیم کیفیت را از آنچه هست پایین‌تر بیاوریم و به ویژه در بخش بدنه به هیچ عنوان چنین امکانی وجود ندارد اما حال باید دید که با شرایط پیش آمده مسئولان چه رویکردی داشته و چه راهکاری پیش‌روی ما قرار خواهند داد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

ویراژ خودروسازان امریکایی برای حضور در بازار ایران ...
eghtesadeiranonline.com ۱۳۹۳/۰۸/۰۵ خودرو
حضور بنز، فولوکس واگن، ولوو و فیات نیز در ایران قطعی شد ویراژ خودروسازان امریکایی برای حضور در بازار ایران دبیر دومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایرا...ادامه مطلب»

زنگ خطر برای واردکنندگان خودرو به صدا درآمد ...
isna.ir ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ خودرو
با اجرایی شدن دستورالعمل جدید واردات خودرو، فعالیت نزدیک به صد درصد شرکت‌های واردکننده خودرو از جمله آسان موتور، اطلس خودرو، ایرتویا و نگین خودرو متوق...ادامه مطلب»

واردات خودرو همگانی شد...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۳/۱۲/۰۹ خودرو
دنیای اقتصاد: همان‌طور که «دنیای اقتصاد» در گزارش سه‌شنبه گذشته خود خبر داده بود، واردات خودرو به شرط ارائه خدمات پس از فروش، دوباره برای همگان آزاد ش...ادامه مطلب»

قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی هیوندای کرمان موتور ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ خودرو
به دنبال قیمت گذاری چهار خودروی هیوندای مدل ۲۰۱۷ از سوی کرمان موتور، شرایط و نحوه فروش این خودروها به صورت رسمی اطلاع‌رسانی شد و از ۲۲ خرداد ماه جاری...ادامه مطلب»


EOF