بدهی دولت و بخش‌خصوصی به بانک‌ها از ۳۶۰ میلیارد دلار گذشت

بدهی دولت و بخش‌خصوصی به بانک‌ها از ۳۶۰ میلیارد دلار گذشت ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ایران، #ایرانی، #بانک_مرکزی، #بانک_مرکزی_ایران، #تومان، #دلار، #دولت

مجموع بدهی بخش دولتی و غیردولتی به سیستم بانکی ایران به ۱۵۱۱ هزار میلیارد تومان رسید که بر پایه نرخ دلار رسمی که دولت در محاسبات بودجه از آن استفاده می‌کند ، نزدیک به ۳۶۰ میلیارد دلار است.
بر پایه داده‌های اقتصادی منتشر شده توسط بانک مرکزی ایران ، بدهی بخش دولتی به بانک ها در پایان آذرماه گذشته به بیش از ۳۰۲.۸ هزارمیلیار دتومان رسیده است.
بیش از ۸۹ درصد این بدهی متعلق به دولت و تنها کمتر از ۱۱ درصد آن مربوط به شرکت‌ها و موسسات دولتی است.
بدهی بخش دولتی به بانک‌ها در مقایسه با آذرماه سال ۱۳۹۶ حدود ۱۸.۷ درصد افزایش یافته است. این رقم در پایان سال ۱۳۸۵ نزدیک به ۲۵ هزار و ۶۲۲ میلیاردتومان یعنی ۸.۴ درصد بدهی کنونی بخش دولتی به بانک‌ها بوده است.
در واقع طی ۱۲ سال گذشته بدهی بخش دولت به بانک‌ها نزدیک به ۱۲ برابر شده است.
همچنین بدهی بخش غیردولتی به بانک‌ها در پایان آذرماه گذشته به بیش از ۱۲۰۸ هزار میلیارد تومان بالغ شده است. این رقم در پایان سال ۱۳۸۵ کمی بیش از ۱۲۲ هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان بوده است. لذا در این مدت ، بدهی‌های بخش غیردولتی به بانک‌ها نزدیک به ۱۰ برابر شده است.
مجموع بدهی‌های بخش دولتی و غیردولتی به سیستم بانکی ایران معادل ۸۵ درصد نقدینگی کل کشور و سرانه آن به ازای هر ایرانی بیش از ۱۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. رقم ۱۵۱۱ هزارمیلیارد تومانی بر پایه دلار ۴۲۰۰ تومانی معادل ۳۶۰ میلیارد دلار و بر اساس نرخ دلار ۱۳ هزارتومانی بیش از ۱۱۶ میلیارد دلار است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اقتصاد ایران پس ازعملیات کربلای۴ چگونه زمین‌‌گیر شد؟ ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ تاریخ
عملیات کربلای ۴ و ۵ نه تنها از نظر میزان قربانیان بر جای گذاشته از تلخ‌ترین وقایع جنگ ایران و عراق به شمار می‌رود بلکه اصرار فرماندهان این دو عملیات ب...ادامه مطلب»

شاسی بلند جدید ایران : مشخصات جک s2 محصول جدید کرمان خودرو ...
news.mashingardi.com ۱۳۹۵/۰۵/۲۶ خودرو
جک s2 محصولی جدید و کراس اور است که به تازگی توسط کرمان خودرو وارد کشور شده است . برای آشنایی بیشتر با این خودرو با ماشین گردی همراه شوید . عکس جک s2 ...ادامه مطلب»

اطلاعیه بانک مرکزی: افزایش قیمت دلار و سکه ناشی از توطئه دشمنان است ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۸ اخبار
بانک مرکزی ایران روز یک شنبه با انتشار اطلاعیه به افزایش شدید قیمت ارز و سکه واکنش نشان داد و تحولات بازار ارز و طلا را به توطئه دشمنان کشور نسبت داد....ادامه مطلب»


EOF