حذف مارال مردانی به دلیل حجاب؛ سخنان ضد و نقیض مسئولان ورزش ایران

حذف مارال مردانی به دلیل حجاب؛ سخنان ضد و نقیض مسئولان ورزش ایران ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۷/۱۹

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آرژانتین، #آسیا، #اسلامی، #اعتراض، #المپیک، #ایران، #ایرانی، #ایسنا، #جودو، #حجاب، #سلاح، #شبکه_های_اجتماعی، #فدراسیون، #ورزش

رضا قره خانلو ، رئیس آکادمی ملی المپیک ایران می گوید مدیر اجرایی مسابقات المپیک جوانان آرژانتین نامه ای را به وی نشان داده است که براساس آن ممنوعیت بازی مارال مردانی ، جودوکار ایرانی در رقابت ها به اطلاع محمد درخشان ، رئیس فدراسیون جودوی ایران رسیده بود.
مارال مردانی ، جودوکار ایرانی قرار بود در رقابت های المپیک جوانان آرژانتین در وزن زیر ۷۸ کیلوگرم دختران به مصاف ورزشکار جمهوری دومینیکن برود اما مسئولان برگزاری مسابقات به دلیل حجاب او به وی اجازه مسابقه ندادند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا رئیس آکادمی ملی المپیک ایران در مورد اعتراض به این مسئله اظهار داشت: « ما به این موضوع اعتراض کردیم که فدراسیون ما این دختر را به رقابت‌ها فرستاده است. مدیر اجرایی مسابقات به بنده نامه‌ای را نشان داد که بین رییس فدراسیون بین‌المللی جودو و آقای درخشان به عنوان رئیس فدراسیون جودوی ایران رد و بدل شده بود که طی آن به درخواست فدراسیون ایران برای انجام مسابقه با حجاب پاسخ منفی داده شده بود. بعد از دیدن این نامه ما خلع سلاح شدیم. »
وی افزود: « نکته‌ای در این میان باید روشن شود و آن اینکه اگر قرار بوده خانم مردانی به این رقابت‌ها اعزام شود و فدراسیون نیز بر این اعزام صحه گذاشته است ، حتما برای مسابقه دادن با حجاب اسلامی مجوزی وجود داشته است. اکنون باید فدراسیون جودوی ایران این مسئله را روشن کند که این مجوز کجاست و اگر این مجوز وجود داشته باشد ، قطعا دست ما برای پیگیری موضوع بازتر خواهد بود. »
محمد درخشان ، رئیس فدراسیون جودوی ایران پیش از این تاکید کرده بود که اتحادیه جودوی آسیا مکاتبه ای با فدراسیون تحت نظر او مبنی بر ممنوعیت پوشش حجاب در بازی های المپیک جوانان نداشته است. وی گفته بود: « چون صالحی امیری ، رییس اتحادیه جودوی آسیا را نمی‌شناسد احتمالا او را با فرد دیگری اشتباه گرفته است! »
مارال مردانی تنها نماینده جودوی بانوان ایران در مسابقات المپیک جوانان آرژانتین بود. او با عدم حضور در برابر حریف خود از جمهوری دومینیکن از دور مسابقات حذف شد.
موضوع حذف مارال مردانی از بازی های المپیک جوانان واکنش کاربران ایرانی را در شبکه های اجتماعی برانگیخت.--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»

لیست پر سر صدای کیروش و انتقادات هواداران فوتبال در ایران ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
کارلوس کیروش احتمالا یکی از خاص‌ترین مربیانی است که تا کنون به ایران آمده است. چه از نظر کارنامه، چه از نظر ویژگی‌های اخلاقی و البته چه از نظر تصمیمات...ادامه مطلب»

ساره جوانمردی قهرمان پارالمپیک شد ...
asriran.com ۱۳۹۵/۰۶/۲۰
*** ساره جوانمردی اولین ورزشکار طلایی ایران در پارالمپیک ریو شد. ساره جوانمردی دودمانی (زاده ۱۷ آذر ۱۳۶۳ در شیراز ) عضو تیم ملی تیراندازی جمهوری اسلام...ادامه مطلب»


EOF