Search عباس امیرانتظام، سخنگوی دولت موقت درگذشت

عباس امیرانتظام، سخنگوی دولت موقت درگذشت ...
entekhab.ir ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ مردم

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #ارتباط، #استاد، #امیرانتظام، #انقلاب، #ایران، #بازرگان، #بختیار، #بیمارستان، #تهران، #جوادی، #خبر، #داریوش، #داریوش_فروهر، #دانشگاه، #دانشگاه_تهران، #دولت، #سخنگوی_دولت، #شاپور، #شاپور_بختیار، #عباس_امیر_انتظام، #فروهر، #محمد_مصدق، #مرداد، #مصدق، #مقاومت، #مهدی_بازرگان، #نخست_وزیر، #وزیر، #کودتای_۲۸_مرداد

عباس امیرانتظام ، عضو نهضت‌ ملی ایران و سخنگو و معاون نخست وزیر در دولت موقت بازرگان ، ساعاتی پیش دار فانی را وداع گفت.
سخنگو و معاون نخست وزیر در دولت موقت بازرگان ، ساعاتی پیش دار فانی را وداع گفت.
به گزارش « انتخاب » ، عباس امیرانتظام ، عضو نهضت‌ ملی ایران و سخنگو و معاون نخست وزیر در دولت موقت بازرگان ، ساعاتی پیش در ۸۶ سالگی دار فانی را وداع گفت.
« الهه امیرانتظام » همسر شادروان عباس امیر انتظام در گفت و گویی با تایید خبر درگذشت وی ، گفت: همسرم با وجود بیماری‌هایی که داشت ساعت ۸ صبح امروز دچار تشنج شدند.
وی افزود: تیم پزشکی با حضور در منزل برای احیای مرحوم تلاش کردند ، اما تلاش‌ها کارساز نبود و قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کردند.

(عکس بالا) از چپ به راست: داریوش فروهر ، مهدی بازرگان ، احمد سید جوادی ، عباس امیرانتظام و هاشم صباغیان

* * * مرحوم امیرانتظام از هواداران محمد مصدق بود و پس از کودتای ۲۸ مرداد به نهضت مقاومت ملی پیوست و از اعضای فعال آن سازمان بود و با رهبران آن به ویژه مهدی بازرگان ارتباط نزدیک داشت. روابط او با بازرگان از دانشگاه تهران شروع شده بود ، زمانی که بازرگان استاد و رئیس دانشکده فنی بود و امیرانتظام دانشجوی وی مورد احترام و اعتماد بازرگان بود و در جریان انقلاب به عنوان نماینده بازرگان با شاپور بختیار مذاکره کرد و سرانجام بختیار را متقاعد کرد تا از نخست‌وزیری استعفا بدهد. وی در زمان نخست‌وزیری مهدی بازرگان ، چندین مسئولیت از جمله معاونت نخست‌وزیری و سخن‌گوی دولت را بر عهده داشت.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد ...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

انتخابات مجلس خبرگان قانون اساسی ...
parseed.ir ۱۳۵۸/۰۵/۱۲ تاریخ
انتخابات مجلس خبرگان بررسی نهایی قانون اساسی (مجلس موسسان چهارم) در ۱۲ مرداد ۱۳۵۸ در سراسر ایران برگزار شد.این نخستین انتخابات از زمان پیروزی انقلاب ۵...ادامه مطلب»

مرگ در حبس؛ از سعید امامی تا سیدامامی ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ سیاست
جای مرموزی است. تصور بیشتر آدم‌ها از اتفاقات داخل آن، زاییده فیلم‌ها یا در بهترین حالت، حاصل خاطرات راست و دروغ کسانی است که پایشان به آنجا باز شده اس...ادامه مطلب»


EOF