Searchپست‌های معترض برق در تهران؛ مجرم تحت تعقیب سعید مرتضوی

پست‌های معترض برق در تهران؛ مجرم تحت تعقیب سعید مرتضوی ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اختلاس، #اعتراض، #اعتراضات، #انقلاب، #ایران، #ایلنا، #تسنیم، #حجاب، #خبرگزاری_تسنیم، #سعید_مرتضوی، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #قتل، #قوه_قضائیه، #وزارت_اطلاعات، #وکیل، #پاسداران

فعالان مدنی با چاپ عکس هایی از سعید مرتضوی و چسباندن آنها روی پست های برق و دیگر مناطق شهری از وی با عنوان مجرم « تحت تعقیب » نام بردند.
در یکی از این عکس ها اشاره شده است که جرم وی « معاونت در قتل زندانیان بازداشتگاه کهریزگ در سال ۱۳۸۸ » می باشد.
پست های برق در ماههای گذشته به محل اعتراضات مدنی تبدیل شده است. نخستین بار دختران موسوم به « دختران انقلاب » با بالا رفتن بر این سکوها روسری هایشان را برداشتند تا به حجاب اجباری اعتراض کنند.
فعالان مدنی روی این پست ها گرافیتی های اعتراضی نیز کشیده بودند و اینبار چسباندن عکس سعید مرتضوی روی این پست های برق از این جعبه های آهنی ، نمادی اعتراضی ساخته است.
در یکی دیگر از عکس ها با عنوان « گمشده » نوشته شده است که در صورت روئیت سعید مرتضوی بلافاصله با شمارهای ۱۱۰ (پلیس) یا ۱۱۳ (ستاد خبری وزارت اطلاعات) یا ۱۱۴ (سپاه پاسداران) تماس بگیرید.

محسنی اژه‌ای ، سخنگوی قوه قضاییه گفته بود که حکم سعید مرتضوی صادر شده « ولی هنوز متاسفانه گیرش نیاورده‌اند. »
رضا جعفری وکیل سعید مرتضوی نیز گفته است که او از موکلش خبری ندارد. خبرگزاری ایلنا هم نوشته بود که ۹ محافظ مرتضوی از او بی خبرند.
هنوز مشخص نیست که سعید مرتضوی از کشور خارج شده است و یا دستهای قدرتمندتری امکان دسترسی قوه قضائیه را به او امکان ناپذیر کرده است.
با این حال به نظر نمی رسد قوه قضاییه چندان عجله ای برای یافتن سعید مرتضوی داشته باشد.
قوه قضاییه در خبری که شگفتی ناظران را برانگیخته است بعد از گذشت ۷ سال اعلام کرده است که حکم محمود رضا خاوری متهم پرونده مشهور اختلاس ۳ هزار میلیاردی قطعی شده است.
خبرگزاری تسنیم نوشته است که حکم پرونده خاوری برای اجرای حکم به دادسرا ارسال شده تا از طریق شناسایی و توقیف اموال وی در داخل ایران بخشی از حکم او اجرا شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
نوری‌زاد، شعله‌سعدی و دو وکیل دیگر در برابر مجلس بازداشت شدند ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ ارتش
بوسیله Massoud Salari • به روز شده در: ۱۸/۰۸/۲۰۱۸ محمد نوری‌زاد، فیلم‌ساز معترض به همراه قاسم شعله‌سعدی، آرش کیخسروی و مسعود جوادیه که هر سه وکیل داد...ادامه مطلب»

مرگ در حبس؛ از سعید امامی تا سیدامامی ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ سیاست
جای مرموزی است. تصور بیشتر آدم‌ها از اتفاقات داخل آن، زاییده فیلم‌ها یا در بهترین حالت، حاصل خاطرات راست و دروغ کسانی است که پایشان به آنجا باز شده اس...ادامه مطلب»

فائزه هاشمی: شورای امنیت پلاکارد طلاب را به عنوان سرنخ پی گیری کند ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ ارتش
گزارش از فرشته قاضی فائزه هاشمی، نماینده سابق مجلس و مدیرمسول روزنامه توقیف شده «زن» خواستار پی گیری مرگ مبهم اکبر هاشمی رفسنجانی و پلاکارد تجمع طلاب ...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

سرمایه گذاران بخش خصوصی آمریکا هم می توانند در اقتصاد ایران فعال شوند/...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۶/۳۰ اخبار
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در آستانه سفر به نیویورک برای شرکت در هفتادمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در گفت و گویی با شبکه تلویزیون...ادامه مطلب»


EOF