سه معترض به حجاب اجباری هریک به ۱۰ سال حبس محکوم شدنن

سه معترض به حجاب اجباری هریک به ۱۰ سال حبس محکوم شدنن ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Dw.com، #اجتماع، #اسلامی، #انقلاب، #ایران، #ایرانی، #تاریخ، #تهران، #حجاب، #حجاب_اجباری، #حقوق_بشر، #حقوق_بشر_در_ایران، #زنان_ایرانی، #فروردین، #منیره_عربشاهی، #مژگان، #مژگان_کشاورز، #ورامین، #وکیل، #گشت_ارشاد، #یاسمن_آریانی

سه معترض به حجاب اجباری که بدون روسری در مترو به زنان گل می‌دادند ، بابت این عمل خود از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه مجموعا به ۵۵ سال حبس محکوم شدند.

به گزارش سازمان حقوق بشر در ایران ، منیره عربشاهی ، دخترش یاسمن آریانی و مژگان کشاورز به اتهام "تشویش اذهان عمومی و فراهم نمودن موجبات فساد و فحشا" به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری ، "اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی" به تحمل پنج سال حبس تعزیری و از بابت اتهام "تبلیغ علیه نظام" نیز به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند. مژگان کشاورز نیز علاوه بر اتهامات فوق به اتهام "توهین به مقدسات" به تحمل هفت سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ، در صورت تایید شدن نهایی این حکم برای هریک از این سه نفر ۱۰ سال حبس قطعی لازم الاجراست.
بر اساس این گزارش این حکم بدون حضور وکلای این سه تن به آنها ابلاغ شده و این افراد در تمامی مراحل بازجویی ، تفهیم اتهام و تحقیقات از داشتن وکیل محروم بوده‌اند. این سه از فروردین ماه امسال در بازداشت به سر می‌برند.

یاسمن آریانی در تاریخ ۳۰ فرروردین ماه سال جاری از بازداشتگاه به بند زنان زندان قرچک ورامین منتقل شد. یک روز پس از دستگیری او ، مادرش منیره عربشاهی که برای پیگیری پرونده دخترش مراجعه کرده بود نیز دستگیر شد.

علیرغم همه فشارها ، زنان ایرانی شیک‌پوش‌تر‌ شده‌اند

* * * امر به معروف و نهی از منکر ، آتش به اختیار‌ها ، گروه‌های تذکر لسانی ، برخورد نیروهای گشت ارشاد ، چهارشنبه‌های طلایی و ده‌ها مورد دیگر نشان از افزایش فشار بر زنان ایرانی در مقوله "حجاب" و اجبار در رعایت آن دارد.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
درخواست سازمان ملل از ایران برای آزادی فعالان زن بازداشت شده در ارتباط...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ سیاست
سازمان ملل متحد روز جمعه از مقامات ایران خواست هر چه سریعتر زمینه آزادی سه زن معترض به حجاب اجباری را که به دلیل دفاع از عقاید خود به زندان افتاده اند...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

اتهام‌های جدید علیه نسرین ستوده و احتمال حکم سنگین برای او ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ ارتش
دادگاه انقلاب فهرستی طولانی از انواع اتهامات به نسرین ستوده زده که پیامد آن بر اساس قانون مجازات اسلامی می‌تواند مجازات اشد باشد. عفو بین‌الملل نوشته ...ادامه مطلب»

"دختر خیابان انقلاب" احتمالا در اوین است ...
dw.com ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ سیاست
دختری که اوایل دی ماه در تقاطع خیابان انقلاب و وصال تهران روسری‌ سفیدش را از سر برداشت و آن را بر سر چوب گرفت، احتمالا در زندان اوین است. نسرین ستوده ...ادامه مطلب»

عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری فرهاد میثمی، کنشگر حقوق بشر شد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۸/۰۴ اخبار
عفو بین‌الملل روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط فرهاد میثمی پزشک و فعال حقوق بشر شد که از ۸۰ روز پیش تاکنون در اعتص...ادامه مطلب»


EOF