Searchدونالد ترامپ: حاضرم با رهبران ایران هر زمان که بخواهند دیدار کنم

دونالد ترامپ: حاضرم با رهبران ایران هر زمان که بخواهند دیدار کنم ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۹ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ایالات_متحده، #ایتالیا، #ایران، #بانک_مرکزی، #ترامپ، #تهران، #حسن_روحانی، #خودرو، #روحانی، #طلا، #واشنگتن

دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که آماده است با رهبران ایران دربارۀ چگونگی بهبود روابط میان دو کشور گفتگو کند.
او که به همراه جوزپه کونته ، نخست‌وزیر ایتالیا در یک کنفرانس خبری در واشنگتن شرکت کرده بود ، در پاسخ به سوال خبرنگاری در این‌باره که آیا حاضر است با رئیس جمهوری ایران ملاقات کند گفت: « حاضرم با رهبران ایران هر زمان که بخواهند بدون پیش‌شرط دیدار کنم... من با همه دیدار می‌کنم. من به ملاقات رودررو اعتقاد دارم.... اگر آنها بخواهند با هم دیدار می‌کنیم. »
آقای ترامپ افزود: « اگر ایران بخواهد قطعا با آنها دیدار خواهم داشت. نمی‌دانم که اکنون آمادۀ این کار هستند یا نه ، من به توافق [هسته‌ای] با ایران پایان دادم. این یک توافق مسخره بود. من باور دارم که آنها درنهایت حاضر به دیدار خواهند شد و هر زمان آنها بخواهند من برای این دیدار آماده هستم. »
موضوع دیدار روسای جمهور دو کشور در حالی مطرح شده که پیش از این در ۲۲ ژوئیه ، آقای ترامپ در واکنش به سخنان حسن روحانی که سیاستهای خصمانه آمریکا را « مادر همه جنگها » توصیف کرده بود ، در پیامی توییتری خطاب به حسن روحانی اعلام کرده بود: « دیگر هرگز آمریکا را تهدید نکن ، در غیر اینصورت منتظر پیامدهای آن باش... ما دیگر کشوری که کلمات دیوانه‌وار حاکی از مرگ و خشونت شما را تحمل کند نیستیم؛ احتیاط کن. »
سخنان روز دوشنبۀ آقای ترامپ تنها چند روز پیش از آغاز اولین بخش از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه تهران ایراد شد.
واشنگتن از روز شنبه ۴ اوت فروش طلا ، قطعات خودرو و فلزات به ایران را مشمول مجازات خواهد کرد. دور دوم تحریم‌ها که بانک مرکزی و نفت ایران را هدف قرار گرفته نیز از ۴ نوامبر اجرایی خواهند شد.
پیش از این رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که آماده « توافق واقعی » با ایران است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
واکنش‌ آلمان به تنش لفظی میان روحانی و ترامپ: تهدید جنگی هرگز کارگشا ن...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ سیاست
تنش لفظی میان حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده واکنش‌هایی را در سطح جهان برانگیخته است. بنیامین نتیانیاهو «موضع ...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

پیام پوتین به تهران: می‌توانید به من اعتماد کنید / ورق در خاورمیانه بر...
namehnews.ir ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ سیاست
تحلیل «نیویورکر» از پالس های مسکو و تهران به یکدیگر؛ پیام پوتین به تهران: می‌توانید به من اعتماد کنید / ورق در خاورمیانه برمی گردد طی ماه گذشته، جان ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»


EOF