Search ورود رسمی وزارت راه به بحث تاکسی‌های فرودگاهی راه اسنپ به فرودگاه‌ها باز می‌شود

ورود رسمی وزارت راه به بحث تاکسی‌های فرودگاهی راه اسنپ به فرودگاه‌ها باز می‌شود ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ خودرو

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #اسنپ، #ایسنا، #حمل_و_نقل، #شهرسازی، #مجازی، #مهرآباد

در طول ماه‌های گذشته و به دنبال گسترش نفوذ تاکسی‌های اینترنتی در شهرهای مختلف کشور موضوع ممنوعیت ورود آنها به فضای فرودگاهی برای مدت طولانی مشکل‌ساز شده بود ، موضوعی که وزارت راه و شهرسازی برای پیگیری آن یک دستورالعمل جدید در نظر می‌گیرد.
به گزارش ایسنا ، با توجه به فضای در نظر گرفته شده برای فعالیت رسمی تاکسی‌های فرودگاهی در محیط فرودگاه ، بسیاری از تاکسی‌های اینترنتی عملا فضای مجازی برای ورود به جابه‌جایی مسافران در حریم فرودگاه‌ها پیدا نمی‌کردند.
با این وجود امکان تردد غیررسمی آنها در محیط فرودگاه‌هایی مانند مهرآباد باعث شده اختلافات و بعضا درگیری‌هایی در رابطه با حقوق تاکسی‌ها در جابه‌جایی مسافران به وجود بیاید.
به دنبال این موضوع معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی رسما به بررسی حضور تاکسی‌های اینترنتی در محیط فرودگاه‌ها ورود کرده و طی را به شورای عالی ترابری ارائه کرده است که این شورا نیز به اتفاق آرا آن را تصویب کرده است.
کلیت این پیشنهاد عبارت است از امکان فعالیت تاکسی‌های اینترنتی با رعایت فاصله مشخص از محل مسافرگیری تاکسی‌های رسمی.
با توجه به این طرح تاکسی‌های اینترنتی می‌توانند در فاصله حداکثر ۸۰۰ متر و حداقل ۴۰۰ متر از محل مسافرگیری تاکسی‌های رسمی فرودگاهی قرار گرفته و نسبت به جابه‌جایی مسافران اقدام کنند.
هر چند هنوز این وزارتخانه جزئیات اجرای این طرح را اعلام نکرده ، اما صرف ارائه پیشنهاد آن نشان‌دهنده آن است که فعالیت این تاکسی‌ها در فضای فرودگاهی شکلی رسمی پیدا خواهد کرد.
پایین بودن نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی در قیاس با تاکسی‌های رسمی فرودگاه باعث شده در طول ماه‌هایی که از آغاز فعالیت رسمی آنها می‌گذرد ، میزان اقبال مسافران به استفاده از آنها افزایش پیدا کند هر چند با توجه به رسمی نبودن و ممنوعیت ورود آنها به محیط فرودگاه در طول ماه‌های گذشته هنوز آمار رسمی از میزان اقبال مسافران و درصد مسافرگیری آنها در قیاس با تاکسی‌های رسمی فعال در محیط فرودگاهی وجود ندارد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

وزیر راه خبر داد تخلف در جاده‌های کشور سخت‌تر می‌شود/ کنترل هوشمند، ن...
isna.ir ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ خودرو
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت هوشمندسازی کنترل تخلفات در جاده‌ها، گفت: باید با اطلاع رسانی به مردم به آنان بگوییم که کنترل های هوشمند جاده ای ا...ادامه مطلب»

ایران دور مسیر ترانزیت ترکیه را خط کشید/ جزئیات مسیرهای جایگزین ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۰۷ اخبار
20 مردادماه بود که کامیون ترانزیتی ایران در مرز ترکیه توسط افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفت و در آتش سوخت، 25مردادماه نیز مجدداً چنین اتفاقی برای دو ک...ادامه مطلب»

توکلی: اگر جای قوه قضائیه بودم اول به لیست املاک رسیدگی می‌کردم بعد خ...
isna.ir ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ سیاست
سازمان غیردولتی دیده‌بان شفافیت و عدالت در نشستی که به منظور ارائه نتایجه گزارش رسیدگی به پرونده واگذاری املاک و مستغلات شهرداری تهران برگزار شده بود،...ادامه مطلب»

مشکلات جامعه علمی چین به دلیل فیلتر شدن اینترنت ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ اخبار
فیلتر کردن اینترنت به تحقیقات علمی آسیب می‌رساند. به گزارش ایسنا و به نقل از یو.دبلیو نیوز، محدودیت‌های اینترنت در چین که به عنوان "دیوار بزرگ آتش چین...ادامه مطلب»


EOF