Searchتوقف ساخت ۱۰۰ برج و آپارتمان در تهران

توقف ساخت ۱۰۰ برج و آپارتمان در تهران ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ اخبار

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #استان_تهران، #ایران، #ایسنا، #تهران، #سازمان_نظام_مهندسی، #سیمان، #شهرداری، #شهرداری_تهران، #قانونی، #پایتخت

طی یکسال گذشته از ادامه ساخت‌وساز 100 پروژه ساختمانی در پایتخت جلوگیری شده است.
به گزارش ایسنا ، سال گذشته تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل استاندارد تهران ، سازمان نظام مهندسی استان و چهار انجمن صنعت ساختمان نظیر انجمن صنفی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی استان تهران ، انجمن صنفی تولیدکنندگان محصولات سبک ساختمانی ، انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی ایران و استان تهران و انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان تیرچه و بلوک استان تهران ، منعقد شد تا خلاهای موجود از تولید فراورده‌های ساختمانی تا محل مصرف ، با اخذ تدابیر مناسب و کارآمد برای ردیابی ، جبران شود.
در همین راستا ، با تشکیل کمیته استانداردسازی متشکل از کارشناسان استاندارد و نظام‌مهندسی و همچنین انجمن‌های صنفی و تخصصی ذیربط ، بازدیدهای میدانی انجام و در مواردی ، نمونه‌برداری برای کنترل کیفیت مصالح انجام می‌شود. در جریان این بازرسی‌ها ، مقادیری مصالح ساختمانی غیراستاندارد شناسایی و نیز تخلفات برخی پیمانکاران و مهندسین ناظر مشخص و اقدام قانونی متناسب اعم از توقیف ، اعلام جرم ، و در نهایت درخواست توقف عملیاتی ساختمان اعمال شد.
بر اساس اطلاعاتی که در اختیار ایسنا قرار گرفته است ، از ابتدای سال تاکنون ، ۸۶ پروانه استاندارد واحدهای تولید فرآورده‌های ساختمانی تعلیق و ابطال و همچنین از فعالیت ۲۷ بچینگ تولیدکننده بتن نیز ممانعت شد. همچنین در مدت مذکور ، مقادیر زیادی سیمان ، بلوک سیمانی ، تیرچه ، شن و ماسه ، موزاییک ، نیز توقیف و درخواست توقف کار ۱۰۰ پروژه ساختمانی متخلف ، به مرکز صدور پروانه در شهرداری تهران ارائه شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

تخریب مثل آب خوردن ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۲۹ اخبار
آیا زمان تشکیل دیده‌بان مردمی میراث فرهنگی فرا نرسیده است؟ سه تصویری که در اینجا می بینید، مربوط به سر در یک خانه تاریخی متعلق به دوره پهلوی اول (1320...ادامه مطلب»

آیا «ثبت آثار ملی» در تهران مفهوم خود را از دست داده است؟ درِ حمام قوا...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ تاریخ
در خیابان امیرکبیر تهران، میان چهار‌راه سرچشمه و سه‌راه امین حضور، کوچه‌ای وجود دارد که نام «شهید علیرضا جاویدی» بر تارکش می‌درخشد اما سابقاً آن را کو...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF